מילון מונחים מעולם הסליקה

אנחנו יודעים שכל המונחים והביטויים השונים בתחום הסליקה קצת מלחיצים ובדיוק בשביל זה ריכזנו עבורכם את כל המונחים והביטויים השונים מעולם הסליקה, למילון המלא, היכנסו.

תקן PCI DSS

PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard) הינו תקן אבטחת מידע שהוקם על ידיי 5 חברות כרטיסי האשראי העולמיות והגדולות (Visa, MasterCard, JCB, Discover, American Express).

תקן זה מבטיח הגנה הגבוהה ביותר על נתוני כרטיסי אשראי בעת ביצוע עסקה ובמערכות בהם הנתונים מאוכסנים כדי למנוע ולהפחית את הסיכון להונאות כרטיסי אשראי ברשת.

אבטחת נתונים

היא הענף העוסק בהגנה מפני גישה, שימוש, חשיפה, ציתות, שיבוש, העתקה או השמדה של מידע ומערכות מידע מצד גורמים שאינם מורשים או זדוניים ולספק סודיות, שלמות וזמינות של המידע ללא תלות בסוג המידע או בצורת האחסון, פיזית או אלקטרונית.

אשראי

הוא הלוואה הניתנת לאדם או לחברה על ידי מוסד פיננסי, תמורת התחייבות של הלווה להשיב את ההלוואה, בתוספת ריבית, כעבור זמן קצר או לשיעורין "קרדיט", לרוב במהלך מספר חודשים. הלוואת אשראי ניתנת לרוב תמורת ערבונות ישירים (כמו חיסכון 'נעול' בגובה מסוים) או עקיפים, או שניהם.

סולק

בית תוכנה המאושר ע"י חברות אשראי לביצוע פעולות הקשורות לסליקה בכרטיס אשראי.

טוקניזציה

תהליך להצפנת מספר כרטיס אשראי מלא באופן מאובטח תוך כדי עמידה בתקן PCI DSS העולמי. מספר כרטיס האשראי נשמר מוצפן במערכת. ועל מנת לבצע פעולות סליקה על האשראי ניתן להשתמש בטוקן שהוא מחזרות תווים ייחודית לכל כרטיס אשראי.

מהו CVV2

הם השלוש ספרות האחרונות בגב הכרטיס אשראי. ממוקמות ליד החתימה. בדיקת CVV בעמוד התשלום הן כחלק מאבטחת המידע שחברות האשראי דורשת בעת ביצוע עסקאות באינטרנט.

סליקה באינטרנט

חיוב Online של כרטיס אשראי באינטרנט בעבור רכישת מוצר או שירות ברשת.

תעודת SSL

מעניק שימוש חוקי בפרוטוקולי הצפנת תקשורת נתונים (SSL – Secure Socket Layers). הפרוטוקול מבטיח העברת נתונים בתקשורת אינטרנטית בצורה מאובטחת ופרטית. קיימת דרישה לשימוש ברישיונות SSL מחברות האשראי בארץ לבתי עסק לשם סליקת אשראי באינטרנט. כל רישיון משתמש במפתח הצפנת SSL שונה, אשר מספק רמות אבטחה שונות בתקנים שונים.

שב"א

חברת שירותי בנק אוטומטיים. חברת שב"א מספקת שירותים טכנולוגיים יעילים ויציבים למערכת הפיננסית הבנקאית ושירותים נלווים ומשלימים, ובנוסף עובדת עם חברות האשראי הן כסולקות והן כמנפיקות.
...
אם גם אתם מעוניינים להתקדם למערכת סליקה חכמה, שלחו לנו פניה ונציגנו יחזורו אליכם בהקדם או התקשרו עכשיו:

03-561-7281