סליקה בתקן EMV

EMV הינו ראשי תיבות: Europay MasterCard Visa תקן אבטחה המגיע אלינו מחו"ל אשר פותח על ידי הגופים הגדולים של כרטיסי האשראי (מאסטרקראד וויזה העולמית) במטרה להגביר את אבטחת העסקאות בכרטיסי האשראי ולמנוע הונאות בעת ביצוע עסקאות – פרונטאליות /טלפוניות /אינטרנטיות כגון: זיוף פס מגנטי, גניבת פרטי כרטיס אשראי, פישינג ועוד.

אז איך זה עובד?

קורא כרטיסים בתקן EMV לחנויות פיזיות:על הלקוח להצמיד את כרטיס האשראי שלו לקורא כרטיסי התומך בתקן EMV ולהקיש את הקוד הסודי שלו (כמו זה שהלקוח מקיש בעת משיכת כספים מהכספומט) כחלק מהזיהוי ואימות כי מבצע הרכישה בפועל הינו גם בעל הכרטיס האמיתי

האתגר הגדול: להרגיל את הלקוחות לתקן החדש

כבעלי עסקים, הדבר האחרון שיש לכם עניין בו הוא "לחנך" את הלקוח. עם זאת, המעבר אל סליקה בתקן EMV מצריך מכם להרגיל את קהל הלקוחות לסטנדרט החדש. במקרה הזה, מדובר על מהלך שאמור להטיב עם הלקוח, ולמנוע כל סיכוי כי יעשה שימוש לרעה בכרטיס האשראי שלו. תחילה, סביר כי לקוחות ימחו על ההחלטה לדרוש מהם את הקוד הסודי ("אתה לא מאמין לי שאני בעל הכרטיס?"). עם זאת, ככל שיותר בעלי עסקים יצמדו לתקן החדש, מנעד ההתנגדויות יפחת.

"לא כל הלקוחות יודעים את הקוד הסודי שלהם. מה עושים במצב שכזה?"

כבעלי עסק המשתמשים במסופון סליקה בתקן EMV, אין לכם יותר מדי מה לעשות. הקוד הסודי הוא התנאי לביצוע העסקה. ואכן, ישנם לקוחות שלא מושכים כסף מהכספומטים, אלא מתנהלים אך ורק באמצעות כרטיסי האשראי. כתוצאה מכך, הם לא יודעים מהו הקוד הסודי שלהם. במקרים שכאלו כדאי להמליץ ללקוח לדרוש בקוד הסודי מחברת האשראי, כאשר ניתן לשחזר את הקוד גם עצמאית בערוצים הדיגיטליים.

אז איך חיוב העסקאות הולך להיראות מעתה והלאה?

סליקה בתקן EMV "חוסכת" מכם את פעולת הגיהוץ. מסופון סליקה בתקן EMV מעביר את השליטה לידי הלקוחות – הם אלו שיכניסו את כרטיס האשראי למסופון, יאשרו את הסכום עליו הם יחויבו, יקישו את הקוד הסודי ורק לאחר מכן העסקה תאושר. מדובר על סטנדרט שכבר קיים בחו"ל, יעילותו הוכחה וסביר כי גם אתם התנסיתם בו ושמחתם על האבטחה המוגברת (גם אם לקחו לכם כמה שניות להיזכר בקוד...).

ביטול חיובים והכחשות העסקה? לא עם סליקה בתקן EMV

איך מגדירים עסקה איכותית? עסקה ששני הצדדים – המוכר והקונה, יוצאים ממנה נשכרים. סביר כי גם לכם, לפחות פעם אחת, יצא להבין בדיעבד כי מכרתם מוצר או שירות לנוכל, לא ללקוח. בעלי הכרטיסים מהם גנבו, מגלים במוקדם או במאוחר על ביצוע העסקה, מה שגורר שלל פעולות שבסופו של דבר פוגעות בכם:

  • ביטול/הכחשת העסקה וביטולה ע"י חברת האשראי
  • בפועל, סיפקתם מוצר אך לא קיבלתם עליו כסף
  • האדם ממנו נגנב הכרטיס חש רגשות שליליים כלפי העסק שלכם (איך לא ביקשתם מהגנב תעודת זהות לפני חיוב האשראי?)
  • לעתים, "תזכו" ביחסי ציבור שליליים ובשגריר שלא ידבר עליכם טובות
  • התוצאה: אתם מפסידים עסקה, אולי גם לקוח עתידי, ושלא באשמתכם – גם שמכם הטוב יכול להיפגע

סליקה בתקן EMV מפחיתה משמעותית את הסיכוי להונאות וגניבות, כאשר האינטרס הוא לא רק של הלקוח, אלא גם שלכם. התקן המתקדם הוכח כיעיל, והודות לו שמו של העסק שלכם לא יעלה בהקשרים שליליים של הונאות, גניבות וכיוצא בזה.

ניתן לרכוש דרכנו מכשירי סליקה בתקן EMV העולמי! תקן EMV לאתרים וחנויות אינטרנטיות: בשילוב עם מערכת 3D SECURE המונות הונאות והכחשות עסקה ברשת. הצטרפו גם אתם ללקוחות המרוצים שלנו, הנהנים מעמלות סליקה נמוכות הודות לשיתוף הפעולה שיש לנו אל מול חברות האשראי. מבצעים עסקאות, סולקים וחוסכים עם "קרדיט 2000". לפרטים נוספים, פנו אלינו – 03-561-72781

אם גם אתם מעוניינים להתקדם למערכת סליקה חכמה, שלחו לנו פניה ונציגנו יחזורו אליכם בהקדם או התקשרו עכשיו:

03-561-7281